неділя, 1 липня 2012 р.

Лікування хвороб печінки та жовчного міхура


РОСЛИНИ,
ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ
В НАРОДІ ПРИ ЛІКУВАННІ ХВОРОБ
ПЕЧІНКИ І ЖОВЧНОГО МІХУРА

  Діяльність печінки лише тоді буде нормаль­ною, коли без відхилень функціонують: шлунок, під­шлункова залоза, кишечник, нирки, серце, легені, селе­зінка, ендокринні залози тощо. Є твердження, що пе­чінка — це «митниця» організму. Всі перелічені органи людини дуже тісно функціонально зв'язані між собою і залежать одне від одного. їхня діяльність в сукуп­ності становить систему так званого обміну речовин. Якщо порушується діяльність одного з цих органів, то порушується загальна діяльність і всієї системи обміну речовин.
  У народі давно помічено, що майже всі рослини, вжи­вані при лікуванні шлунково-кишкового тракту, лікують у відповідній мірі й інші хвороби, в тому числі і хвороби печінки. Деякі з них (насамперед, цикорій дикий, цмин пісковий, звіробій тощо) подано в попередньому розділі з тієї причини, що їх дуже часто вводять у суміші для лікування шлунка.
  Крім описаних рослин, при декотрих нездужаннях пе­чінки часто рекомендують редьку (особливо чорну), терту, в салатах (але без сметани) і сік чорної редьки. Останній готують так: у помитій неочищеній редьці роблять ножем або ложкою невелике заглиблення і туди, у цю ямку, засипають цукор. Через якийсь час ямка заповниться соком. Його чайною ложкою вибирають у шкалик, стінки ямки дещо знову «травмують» і знову засипають цукор. Сік вибирають ложечкою. Його приймають по 1—2 столові ложки до 3-х разів на день після їжі. При цьому — дієта без гострих страв, без алко­голю, без яєць, без м'яса, особливо підсмаженого. На­стійно рекомендують мед та цукор.

  1. Agrimonia eupatoria L— парило   звичайне
  2. Anagalis arvensis L -курячі очка польові
  3. Asperula odorata L.— маренка запашна
  4. Capsell bursa pastoris (lMedic— грицики
  5. Coronariaflos -cuculi (L) А. Вгаип.  — коронарія, зозулин-цвіт
  6. Helianthus annuus L— соняшник однорічний
  7. Helichrisum arenarium (L)    — цмин пісковий
  8. Hieracium pilosella L -нечуйвітер  волоха­тенький
  9. Marubium vulgare L.— шандра звичайна
  10. Nasturtium officinale (L) . - настурція лікарська (жеруха водна)
  11. Taraxacum officinale Webbex Wigg. — кульбаба звичайна


Немає коментарів:

Дописати коментар